Čím začít při nákupu technologie Philips Hue

Co obnáší Philips Hue a jaké možnosti nám poskytuje, a za jaké peníze?
Speciální žárovky a LED pásky – podmínkou využití této technologie je soustava vzájemně propojených prvků, které mezi sebou komunikují po bezdrátové síti. Nejjednodušším z nich je Philips Hue Lightpark LED žárovka nebo diodový pásek. Žárovky jsou zpravidla dodávány v nejvíce využívaných paticích, tedy s Edisonovým závitem E27 nebo E14 a dále jako náhrada bodových svítidel s paticí GU10. Cena jednoho kusu světelného zdroje se pohybuje v závislosti na jeho typu a parametrech přibližně od 550 do 900 korun.

chytrá domácnost

Nejzákladnější sada– tato technologie nabízí velmi široké spektrum využití od těch nejzákladnějších funkcí až po složité. Jestliže teprve váháte, anebo vám postačí funkce stmívání, je možnost zakoupit tzv. Dimmer switch. Jedná se o bezdrátový stmívač osvětlení, který sestává z ovládacího panelu a žárovky Hue White Ambiance. V případě zájmu je vzájemně kompatibilní s bridgem, což je další podstatný prvek pro vykonávání dalších funkcí celého systému. Nejzákladnější stmívací sada Dimmer switch vás přijde zhruba na tisíc korun.
Philips Hue Bridge– hlavní řídící jednotka celého systému, která umožňuje všechny ostatní funkce, jako je ovládání barevného spektra, barevné přechody, změna intenzity, interakce s hudbou a filmovým dějem na monitoru TV apod. Lze ji dokoupit samostatně za zhruba 1600 korun, nebo jako součást startovacího balíčku Starter kit. Dokáže komunikovat s 50 svítidly a lze k ní připojit až dvanáct různých příslušenství.

ovládání osvětlení na dálku

Startovací sada– ty základní typy balíčků Start kit obsahují řídící jednotku Bridge, stmívač Dimmer switch a několik žárovek (nejčastěji se závitem E27). Máte tak k dispozici sestavu řiditelnou z jakéhokoliv chytrého telefonu nebo tabletu, která vykonává všechny potřebné funkce barevných přechodů, stmívání, změny intenzity světla, blikání, navození barevné atmosféry dle různých scenérií, simulaci východů a západů slunce, propojení s e-mailem, televizí atd.