Čaj a benefity jeho pravidelného pití


Čaj je nápojem, který se jednou za čas vychutná každý z nás. Existuje ale mnoho lidí, kteří si vychutnávají čaj každý den a klidně i několikrát za den. A na tom není nic špatného, naopak, pití čajů nám totiž může přinést benefity, které nám jiné nápoje donést nedokážou. Záleží samozřejmě na tom, jaký druh čaje si zvolíte, a jak kvalitní bude. Čaje byste si měli pro to pečlivě vybírat, a nebát se si připlatit pár korun, abyste dostali opravdovou kvalitu. Pro kvalitní čaje doporučujeme vybrat si z nabídky čajů darka-shop.cz.

heřmánkový čaj

Proto, abychom do sebe dostali kofein, obvykle pijeme ráno kávu. Věděli jste ale, že i spoustu druhů čajů v sobě obsahuje kofein, a to dostatečné množství, aby vás ráno nakopnul a dodaly vám energii? Jedním z nich je třeba černý čaj nebo zelený čaj. Tyto čaje jsou velmi zdravé, takže kromě toho, že do sebe dostanete kofein, děláte i něco pro své zdraví.

Určitě víte, že káva nepěkně zabarvuje zuby, a náruživý pijáci kávy málokdy dosáhnou zářivě bílého úsměvu. U čaje je to právě naopak. Pokud vyloženě nepijete hektolitry černého čaje každý den, váš úsměv zůstane netknutý. Dokonce existují i čaje, které vám k bělejším úsměvu pomáhají.

čaj

Čaje jsou také vynikajícím zdrojem antioxidantů. Právě zelený čaj, který jsme zmiňovali výše, má opravdu spoustu zdravotních benefitů, a jedním z nich je právě vysoký obsah antioxidantů. Antioxidanty bojují proti volným radikálům a chrání před nimi vaše tělo.

Pokud zvolíte bylinkové čaje, můžete pomoci nich podpořit své zdraví, imunitu, nebo se zaměří na různé zdravotní problémy. Třeba taková meduňka bojuje proti poruchám spánku, levandulový čaj vám pomůže se stresem, nebo čaj z hlohu, který je vynikající pro lidi, kteří trpí nějakým onemocněním srdce. Dnes už se dělá čaj téměř z každé bylinky, na kterou si vzpomenete, takže stačí si jen vybrat podle toho, co za problém vás trápí.