Na 3 dny do Athén skoro za hubičku

Kolébka demokracie, starověké a romantické Athény. I workoholici si musí umět někdy odpočinout. Pokud neumíte celý víkend strávit doma v posteli nicneděláním, vyrazte třeba se svou polovičkou na víkend za teplejším počasím do hlavního města Řecka. Pokud se zde vydáte mimo hlavní sezónu, tedy od října do května, budete překvapení, jak málo utratíte peněz. Navíc v listopadu, kdy teploty v Česku nedosáhnou ani 10ti stupňů, zde se ohřejete při příjemných 25ti.
graffiti, umění
Do Athén se můžete dostat i autobusem, přibližně za 13 hodin. Je to velice levná forma dopravy, nicméně proč se trmácet po děravých silnicích Balkánu, když se zde dostanete za pár stovek letadlem? Můžete si zakoupit letenku buď z Letiště Václava Havla v Praze, ale ještě levnější najdete z Bratislavy, Katowic, či z Vídně. Záleží, co máte blíž k místu Vašeho bydliště. V žádném případě však nebudete platit více než 2000 Kč za zpáteční letenku.
Co se ubytování týče, není výjimkou najít hotel za 500 korun na jednu noc přímo v centru města a s výhledem na Akropolis. Pokud projdete servery jako Booking, nebo Airbnb, určitě najdete ještě levnější. A co tady máte celé ty 3 dny dělat?
Na Athénách je nejlepší, že si zde přijde na své úplně každý. Ať už jste vášnivý turista, který musí navštívit každou památku, nebo gurmán. Památek a muzeí zde najdete opravdu mnoho. Kromě nejznámější Akropole jistě stojí za návštěvu starý olympijský stadion. Každé ráno tady probíhá něco jako trénink pro veřejnost. Zabalte do kufru své běžecké boty a běžte se proběhnout po trati, kde ve starověku běhali olympijští vítězové. Kromě archeologických muzeí je zde nespočet muzeí moderního umění, nebo také iluzionistických, kde se zabaví opravdu každý. Některé městské části, například Exarchia, nebo Gazi, rozhodně musíte navštívit, pokud jste milovníci nočního života. Na každém rohu jsou zde bary, cluby a různé podniky. Dekorují je většinou mladí umělci graffiti, nicméně v decentním a uměleckém smyslu, je to opravdová pastva pro oči.
akropolis, parthenón
Až budete mít dost všech starých i moderních budov, zalezte do nejbližší taverny a okuste zdejší speciality. V jídelním lístku určitě najdete různé ryby a mořské plody a tradiční řecké pokrmy, jako třeba moussaka, nebo halva mezi dezerty. Byla by škoda nepřipít si u večeře řeckým vínem, nebo pokud jste spíš pro něco ostřejšího, můžete okusit tzipuro, což může chutí připomínat moravskou slivovici.