Na co dávat pozor při koupi auta z bazaru

Zdálo by se, že se dnes již bez auta prakticky neobejdeme. Dnes jich má téměř každá rodina hned několik, a není divu. Značně zvyšují naši mobilitu, neboť se nemusíme spoléhat na veřejnou hromadnou dopravu. Ačkoliv je totiž její síť u nás poměrně kvalitní, rozhodně nelze tvrdit, že je dokonalá, ať už spolehlivostí nebo pokrytím. Je tedy pochopitelné, že si člověk po získání řidičského průkazu chce koupit vlastní vůz.

 

koupě automobilu

 

Samozřejmě ty nové nejsou zrovna levné. Je potřeba počítat s částkou i v hodnotě statisíců korun, pokud chceme kvalitní vůz. A to jsou peníze, které zvláště v dnešní době má skutečně jen málokdo. A vzhledem k tomu, jak rychle klesá u aut jejich hodnota, půjčka se v tomto případě rozhodně nevyplatí.

 

Proto mnozí volí levnější variantu, tedy zajít do některého z mnoha autobazarů a pořídit si ojeté vozidlo. I to je důvod, proč existuje tolik nejrůznějších autobazarů. Nějaký najdeme prakticky v každém větším městě, zatímco oficiálních značkových prodejen nových automobilů je podstatně méně. A je to jen pochopitelné, koneckonců ceny jsou zde o řád menší.

 

nová auta rozhodně nejsou levná

 

Zde je ovšem potřeba si uvědomit, že nákup zde ani zdaleka není bez rizika. A to i v případě, že kupujete v nějakém dobře známém, zavedeném bazaru. Vždy jsou zde věci, na které je potřeba si dávat pozor. Jistě, než jej přijmou do prodeje, zaměstnanci vůz obvykle otestují a prohlédnou, avšak existují skryté vady, které jim mohou uniknout.

 

Také je zde fakt, že mnozí lidé přetáčí kilometry, aby se zdálo, že vůz má naježděno mnohem méně, než tomu ve skutečnosti je. Případné vady a nedokonalosti se pak zakryjí například barvou. To samozřejmě může snadno přinést novému, nic netušícímu majiteli spoustu problémů. Proto vždy chtějte kompletní historii daného vozidla a rozhodně jej prověřte v evidenci, a to ještě před koupí. Tím se vyhnete řadě potíží, které by mohly jinak nastat a skutečně vyberete ten správný model, který vám bude dělat radost ještě po mnoho následujících let.