Online sledování vozidel


Osobní automobil má dnes téměř každá domácnost. Většinou už dokonce všechny rodiny vlastní dva a více vozů. Největšími vozovými parky se ovšem chlubí hlavně firmy, které vlastní klidně i stovky osobních aut. Tyto firemní automobily slouží v 90 % hlavně jako nástroj pro obchodní zástupce, kteří měsíčně najezdí stovky, klidně i tisíce, kilometrů.

Alfa Romeo

Klasický „cesťák“ je dnes už minulostí

Každý, kdo dostane od svého zaměstnavatele osobní automobil, který může využívat i k soukromým účelům se o něj musí perfektně starat. Většina firem si potrpí na tom, aby bylo vozidlo i po letech jako nové a hlavně, aby jej zaměstnanec udržoval v čistotě. Tou možná nejdůležitější věcí je ovšem evidence ujetých kilometrů za každý týden nebo měsíc. V dobách minulých se využívala takzvaná kniha jízd, do které vždy řidič zapisoval ujeté kilometry za určité období. I dnes se tato forma ještě stále využívá a funguje to tak, že se napíše startovní adresa, následně všechny další adresy, které zaměstnanec za celý den objel a následně napíše adresu, na které svou denní štaci zakončil. Tento postup platí jak u najetých kilometrů služebních, tak i u těch soukromých. Nejenom, že je tento způsob poněkud zastaralý, ale také spoustu lidí nebaví pořád vše ručně zapisovat, ale hlavně řidič daného vozidla může tuto knihu okamžitě zneužít a napsat si například více služebních kilometrů i když je najel jako soukromé.

bílé auto

Online sledování pohybu vozidel je dnes již poměrně rozsáhlou věcí, kterou využívá opravdu velké množství firem. Nejenom, že máte 24 hodin denně přehled, kde se Váš zaměstnanec pohybuje, ale také zamezíte podvádění a přepisování kilometrů ze soukromých na služební. Dále se také nebudete muset zaobírat papírovými knížkami, vše se totiž ukládá do počítače od okamžiku, kdy se automobil rozjede. Pokud Vás zaměstnanci stále vytáčí se špatně vyplněnou knihou nebo s podvody, neváhejte a zařiďte si i Vy do své firmy toto chytré zařízení, které dnes již seženete za pakatel.