Vhodný doplněk nejen do bytu

Koupě zcela nové sedací soupravy vás může přijít i na docela pěkné desítky tisíc. Nemusíte však kupovat novou pohovku a křesla, bohatě vám postačí vaky.

Vhodný doplněk nejen do bytu

Koupit si vhodnou pohovku a alespoň jeden pár křesel navíc do obýváku někdy plánoval a asi i zrealizoval každý z nás. Přeci jen, jedná se o klasický druh nábytku, který se prostě do tohoto pokoje hodí. Problém je, že je docela drahý, a to i ty levnější verze. Pokud chcete gauč, který pod vámi nevypoví službu již po pár letech, budete se muset trochu plácnout přes kapsu. O křeslech samozřejmě platí to samé. Celý komplet vás může vyjít i na dvě až tři desítky tisíc. A to se bavíme stále o nižší střední třídě. Kdo chce opravdovou kvalitu, a to jak po technické, tak i po designové stránce, ten si bude muset připlatit ještě o pár desítek, často i stovek tisíc víc.

Sedací pytel

Přitom se dá sehnat vybavení do obývacího pokoje mnohem levněji, a to řádově levněji. Jen musíte trochu zbourat zažité představy, že do obýváku prostě patří klasické křeslo a nikdy to nemůže být jinak. On totiž takový sedací vak také vypadá poměrně dobře, když si vyberete dostatečně vhodný model a dokáže ladit s okolím stejně dobře jako běžné křeslo. Jen je o dost levnější.

Široký výběr

Stejně jakou křesel a pohovek, i u sedacích pytlů máte opravdu široký výběr sortimentu, který lze koupit. Možná ještě mnohem vyšší než v případě tradičního nábytku. Můžete si vybrat nejen z různých velikostí, ale barev, případně vzorů. Skvělé je, že pytle je možné koupit třeba i dětem. Pro ty jsou vlastně mnohem lepší než běžné pohovky. Dokáží se totiž dokonale přizpůsobit tělu a tím ho udržovat ve správné poloze. Není sice automatické, že si tak váš potom zlepší držení těla, ale rozhodně si je tak nezhorší. To se o mnoha křeslech a židlích rozhodně říci nedá.

Sedací vak pro dva

Ven? Ano

Sedací vaky nejsou určeny pouze pro domácí použití, ale klidně je můžete využívat i venku. V takovém případě ale raději kupte lepší modely, které jsou nejen opatřeny tvrdším obalem, ale zároveň i nepromokavou vrstvou. Takové můžete nechat klidně i na dešti a nic se jim nestane.