Víte, jak udržet vodu ve vašem bazénu čistou?

Možná jste si právě vy pořídili svůj první zahradní bazén, a nyní zjišťujete, že nejde pouze o to, naplnit nádrž vodou, ale především o to, uchovat vodu v nádrži čistou. A to není jen tak, nicméně ten skvělý požitek z koupání za trochu námahy jistě stojí. Navíc, když budete dobře vědět, co všechno musíte pro dobrou čistotu vody v nádrži udělat, tak vám vše půjde dobře od ruky a časem se pro vás stane péče o vodu v nádrži snadným a plně automatickým rituálem.

skok do vody

V každém případě byste si jako první krok k udržení dobré kvality vody v nádrži měli pořídit spolehlivou krycí plachtu, která do vody nepropustí žádné nečistoty. Přece jen, i v sezóně intenzivních vodních radovánek je voda v bazénu stále po většinu dne zakrytá – tedy minimálně by měla být – vždy, když ji zrovna nevyužíváte ke koupání. Natahování a stahování plachty vám jistě usnadní praktický naviják, a pokud si pořídíte plachtu solární, přispějete tím ještě navíc i ohřevu vody od slunce.

Nezapomínejte ani na pravidelnou očistu těla před každým vstupem do bazénu – abyste měli sprchu vždy po ruce, pořiďte si tu zahradní solární.
Neobejdete se samozřejmě ani bez bazénové chemie, která se stane vaším nepostradatelným pomocníkem pro všechny případy – vodu nejen desinfikuje, ale také dbá o to, aby měla ty správné parametry, ať už jde například o pH či o tvrdost vody.

bazén

Nenahraditelnou součástí vašeho vybavení bude jistě bazénová filtrace. Tu vybírejte velice pečlivě a neváhejte se poradit s odborníky, protože bazénové čerpadlo musí mít výkon odpovídající objemu nádrže, a také příslušenství, které na něj budete chtít připojit. Důležitá je samozřejmě i samotná náplň do filtrace – volit můžete jak tradiční přírodní písek anebo zeolit, tak nové syntetické bazénové filtrační kuličky. Podle tvrzení jejich výrobce dokáží zachytit i ty nejjemnější bazénové nečistoty.