Bezobalové výrobky do koupelny


Pokud chcete pomoci naší planetě, je třeba omezit vyhazování obalů a produktů, které denně spotřebujete. Nejlepším způsobem je začít v koupelně a postupně se rozvíjet dál. Co všechno však můžete zaměnit? Dnes již téměř vše.

mýdlo z oliv

            U obou pohlaví v téměř každé domácnosti najdeme holicí strojky. Ty jsou často jednorázové a plastové. Můžete je však zaměnit za strojek z nerezové oceli, kde vyměňujete pouze žiletku. Ta je navíc z obou stran a vydrží vám mnohem déle. Existují bezobalová mýdla pro holení a pro zklidnění pokožky využijte kokosový olej.

            Pro ženy je jistě nepostradatelnou součástí odličovací tampon. Je smutné, když se každý den vyhodí mnoho takových. A to kolikrát dívky využijí vícero tamponů. Avšak můžete si koupit pratelné látkové, sami si je vyrobit, nebo například existují tampony z bavlny a bambusu.

            Taktéž pro ženy je třeba zauvažovat na hygienickými potřebami během menstruačního cyklu. Tamponů či vložek spotřebujete opravdu mnoho, místo nich však můžete mít jeden menstruační kalíšek. Každý měsíc jej dezinfikujete a po poměrně krátké době vám kalíšek dokonce šetří peníze. Navíc si můžete vybrat vícebarevný, bílý, nebo černý.

            Vatové tyčinky jsou taktéž velkým odpadem, protože je rodiny hojně využívají. Přitom je stačí nahradit za bambusové nebo papírové, které se mohou rozložit na kompostu. Nejsou nijak drahé a vypadají dokonce i mnohem lépe.
dekorace v prádelně

            Zainvestovat se vyplatí i do šampuků a tuhých mýdel. Nejen, že mají krásnou vůni a vydrží dvakrát déle, ale neprodukujete ani zbytečný odpad. Na trhu je jich celá řada a vy se můžete rozhodnout z mnoha vůní, tvarů a značek.

            No a kromě toho můžete využívat staré oblečení jako hadry, nebo si míchat vlastní čistící prostředky, pastu a kosmetiku. Návodů na tyto výrobky je spousta a vám nezbývá nic jiného než se do toho pustit a pomoci naší planetě.