Dejte tělu při hunutí čas!

Zdravý životní styl- pojem, který všichni důvěrně známe. Mám jen pocit, že každý si ho přebereme po svém. Jsou ale opravdu zásady, které je velice prospěšné dodržovat. Kolikrát si o to i sám náš organismu říká, ale my jsme jako hluší a děláme, že nic neslyšíme. Existuje více propagovaných metod, jak zaručeně zhubnout, ale každá má svůj rub i líc. Ostatně jako vše v životě. Těžko je něco pouze černo nebo bílé.

Jedna z nich je Keto dieta. Diskutabilní typ diety, která se zakládá na snížení množství sacharidů. Ty je poté potřeba doplnit tuky a bílkovinami. Tělo se tímto způsobem dostane do ketózy, což je stav, kdy si právě samo začne brát energii z tukových zásob. Zní to velice slibně a jednoduše. Ovšem samotný prožitek jistě tak klidný a bezproblémový nebude. Jsou zde i zdravotní rizika, nad kterými je vhodné se pozastavit – nedostatek vitamínu i minerálů, ztráta nebo nepravidelnost menstruačního cyklu, jojo efekt a další. Jistě by se do tohoto programu neměl pouštět člověk bez předchozí informovanosti. I když je touha zhubnout někdy opravdu nepřekonatelná, vše má svůj čas.

keto dieta

A pokud už jít do podobně laděného směru, je lepší se řídit zdravým rozumem a jít cestou bez rizik. Mnohem soudnější je spolehnout se na nízkokalorické proteinové nápoje. Odpadne vám totiž velký podíl starostí, které by vás mohl zbytečně stresovat. Máme jistotu, že nám bude denně dodán veškerý podíl vitamínů, a i nenahraditelné vlákniny. Bezesporu je podstatné, abychom se při snižování váhy zejména cítili dobře.

cítit se dobře

Pokud začnete s dietou a nastane zároveň i stres, nikdy nemůže fungovat správně. Pokud dokážete říct stop extrémům, ochráníte si svoje zdraví a snížíte váhu krůček po krůčku. Nebude to sice za týden. Budete muset vyvinout více energie i trpělivosti, ale vše za to stojí. Zůstanete stát nohama na zemi s čistou hlavou.