Dopřejte své pokožce přírodní krémy

Naše pleť je neustále vystavována negativním vlivům. Je nutné pleť proto dostatečně chránit

lžička v krému.jpg
Na vzhledu naší pleti se odráží vliv počasí, ovzduší i ročního období. Každý člověk má jinou pokožku. Každý druh pleti potřebuje specifický krém. Jiný použijeme na mastnou pokožku se sklonem k tvorbě pupínků, na problematickou pleť, jiný bude vhodný pro suchou kůži. Starší pokožka bude potřebovat výživnější krém než pleť mladšího člověka.
Mnozí lidé jsou zastánci přírodních produktů a používání kosmetických přípravků s přídavkem chemických látek, se jim příčí. V takovém případě si mohou vybrat z nabídky přírodních krémů.
Přírodní krémy jsou vyrobeny z přírodních olejů, extraktů z bylin, z včelích vosků a jiných přírodních surovin.
Přírodní kosmetika by neměla obsahovat chemické přídavky, parfémy a umělá barviva.
oční krém.jpg
Kromě toho, že přírodní kosmetika je přínosná pro nás, je šetrná k životnímu prostředí a netestuje se na zvířatech.
Jestli chcete opravdu čistě přírodní kosmetiku, vyrobte si krém sami. V přírodě naleznete rozmanité druhy bylin, které se na výrobu krému dají použít.
Už naše prababičky si vyráběly přírodní kosmetiku doma z toho, co příroda nabízela.
Otestujte si nejdříve, jaký typ pleti máte. Pro výrobu hydratačního krému na suchou pleť použijte levanduli nebo měsíček lékařský.
Další ingredience, které budete potřebovat:
– lisovaný olej za studena, nejlépe olej z mandlí, z
hroznových jader nebo olej jojobový. Oleje můžete nahradit sádlem.
– bambucké máslo
– včelí vosk
Postup je jednoduchý. Ve vodní lázni nechte rozpustit olej nebo sádlo. Přidejte hrst levandule nebo měsíčku. Bylinky vhoďte do rozpuštěného tuku, který se nesmí vařit. Dvě až tři minuty směs prohřívejte. Svařenou směs nechte do druhého dne vychladnout. Druhý den znovu mírně zahřejte a přeceďte přes čisté plátno do skleniček. Krém nechte úplně vychladnout. Uchovávejte v chladu.