HC Dynamo se chce změnit!


Generální manažer pardubického hokejového klubu HC Dynamo, uznávaný český brankář, Dušan Salfický se pro zatím udržel na pozici generálního manažera a dál povede klub. Sezóna pro pardubický hokej byla přímo tragická, takže bylo jasné, že se něco musí změnit. Dozorčí rada klubu tak sice neodvolala Dušana Salfického, ale provedla jiné změny, které budou mít pro klub snad zcela zásadní dopady.

útok na brankáře

I když se Pardubice nakonec v extralize udržely, dozorčí rada při svém jednání všemi šesti hlasy schválila třetího člena představenstva, kterým se stal Martin Sýkora, který do této doby zastával pouze funkci manažera vztahů s veřejností za spolčenost Elektrárny Opatovice, a.s.

Dozorčí rada dále uvedla, že by měl být pan Sýkora bez zbytečného odkladu zvolen do funkce předsedy představenstva HC Dynamo. V prohlášení je tedy jasně stanoveno, že by měl vystřídat v této funkci dosavadního předsedu, tedy právě Dušana Salfického.

Dlouhodobé hledání nového sportovního manažera pro Dynamo stále trvá. Tento člověk by pak měl být k ruce generálnímu manažerovi Salfickému. Dozorčí rada na tuto pozici doporučila Jaromíra Kverka, který působil do této doby jako sportovní manažer v HC Energie Karlovy Vary.

Hlavním trenérem tak zvaného áčka by i v další sezóně měl pak zůstat Ladislav Lubina.
pád hokejistů

Nedávno zvolený předseda dozorčí rady Ivan Šubrt dále po jednání dle dostupných zdrojů uvedl, že na dalším setkání dozorčí rady by mělo představenstvo společnosti představit změny v hráčské sestavě, změny v ekonomice klubu a samozřejmě zcela novou organizační strukturu celé společnosti. Mimo jiné by měl být zveřejněn nový etický kodex, který by měl uchránit před excesy, se kterými se Dynamo potýkalo v letošní sezoně. Mezi nejprobíranějšími například drogová aféra hráče áčka, nehoda opilého trenéra brankářů či noční radovánky některých dalších i mladších hráčů kádru.

 

Vedení klubu se shodlo na tom, že všechny kroky, které mají v plánu provádět mají jednoznačně, a hlavně za cíl zlepšit sportovní výsledky klubu, ale také pohled fanoušků a veřejnosti na organizaci jako takovou.