Jak se dostat k penězům

Soukromý podnikatel se liší od běžných zaměstnanců mimo jiné i tím, že si na sebe musí dokázat sám vydělat. V tomto ohledu totiž nemá dotyčný nic jisté – není tu ani záruka ubohého tabulkového platu, natož zbohatnutí. Podnikateli se daří vždy jen tak, jak si to tento zaslouží a nakolik příznivě je mu nakloněn osud.

Nejednou hrozí problémy i tomu nejzodpovědnějšímu a nejsnaživějšímu soukromníkovi, o někom méně dokonalém už ani nemluvě. A to proto, že jsou zde i mnohé vnější vlivy, jež se mohou na každé podnikatelské aktivitě nějak podepsat. A to pochopitelně i negativně.

mince rubly

A co má takový podnikatel dělat, když si na sebe zrovna nedokáže dost vydělat? Nejednou si zkrátka musí nevyhnutelně někde nějaké peníze půjčit.

Ale taková půjčka, to je naděje stejně jako hrozba zklamání. Protože se sice nabízí podobná pomoc kdekomu a z mnoha různých zdrojů, ale to jedině v případě, že je žadatel o ni bonitní, že dokáže stoprocentně splnit požadavky, jež na něj požádaná finanční instituce klade. Ovšem toho se často nepodaří dosáhnout a zájemce o tento typ pomoci tak odchází neuspokojen. A je tam, kde byl.

cizí peníze

Ovšem nikdy není tak zle, aby tu nebyla aspoň jiskřička naděje. Ani ten nejubožejší z podnikatelů nemusí být ještě definitivně ztracen, pokud mu odmítnou v bance vyhovět, a to proto, že přece existují i nebankovní půjčky, jež jsou lidem obvykle daleko snáze dostupné. Třeba taková americká hypotéka bez registru se poskytuje komukoliv, kdo je schopen doložit svou schopnost splácet a kdo má i nějakou vlastní nemovitost, která by u takového splácení posloužila jako zástava.

A tak si skoro každý podnikatel může někde peníze půjčit. A pokud je dokáže rozumně a skutečně efektivně využít, pokud je použije k investicím zaměřeným na podporu jeho podnikání, lze se tím dosáhnout i znatelného obratu k lepšímu.