Stomatologie v Praze vám poradí i ohledně prevence

Některým lidem se při zvuku vrtačky z čekárny zubařské ordinace dělá mdlo, někdo možná dokonce uprchne a zdráhá se znovu do těchto míst vstoupit. A není divu, vždyť zákroky v ústní dutině nepatří zrovna k oblíbeným činnostem a netěšíme se na ně, jako třeba na dárky pod vánočním stromkem. Pochopitelně záleží na výběru stomatologie Praha, vždyť jsme jen lidé a co člověk, to jiný přístup k pacientovi. Závisí to tedy nejen na profesionalitě, ale i na empatii a schopnosti vcítit se do role pacienta a snažit se mu pomoci tak, jak to nejlépe dovedu.

zubař při práci

Prevence je důležitější

Abychom chodili k zubaři pouze na preventivní prohlídky, a ty se pak obešly bez bolestivých a nepříjemných záležitostí, měli bychom se zaměřit hlavně na preventivní opatření.

Čistit zuby – hloupá poznámka, ale důležitá. Spousta lidí na to nemá čas, nebo to odbývá, nebo to provádí špatně. Dentální hygiena není žádná věda, musíte ale vědět, co a jak. Věnovat dostatek času mezizubním prostorám mezizubními kartáčky, používat vhodné pasty a jiné prostředky. Váš zubař by vám měl dokázat vhodně poradit.

zubní pasta a dva kartáčky

Jak se stravou – čím méně alkoholu, kávy, cigaret, bílé mouky, sladkostí, polotovarů, chemických přísad, syntetických léků a dalších jedů, tím lépe. A čím více syrové čerstvé a kvalitní zeleniny, ovoce, luštěnin, celozrnných obilovin, zdravých tuků, tím více opět přispějete ke zdraví celého těla, nejen zubů a dásní.

I na kvalitě myšlenek záleží – čím pozitivnější myšlenky, tím méně destruktivity v těle. Je to známá věc, protože vlídnost, empatie, přátelství, láska – to vše pomáhá zklidnit, vyrovnat hormony, zlepšit a posílit imunitu, zlepšit spánek, odpočinek, zmírnit stres. A to vše podporuje regeneraci buněk – tedy i zubů a dásní. Zabírá to obecně na celé tělo a zubům to rovněž pomáhá. Možná se vám to nebude zdát úplně pravdivé tvrzení, ale vše vychází z našeho nitra, ostatně můžete si to sami ověřit.