Jak trávit dovolenou

Především ji má člověk užít tak, aby si skutečně odpočinul. Pokud někdo odpočívá šplháním po horách například, nelze mu v tom bránit. To je spíše odpočinek psychického charakteru nežli fyzického. Někdo si zajede k moři, někdo na hory, jiný zůstane doma a další cestuje v jednom kuse z místa na místo. Každý jsme jiný a každému to jinak vyhovuje. Ono takové posezení na verandě chatky někde v lese, nebo u vody s knihou v ruce má také hodně do sebe.  

Jsou však lidé, kteří rádi sportují a nelitují námahy. Takto strávená dovolená je podle nich ta vůbec nejlepší na celém světě. A tak si nechávají okopávat nohy, popřípadě si je sami zlomí při sportu, který mají rádi. Je to drobátko nebezpečné, ale co dnes není. Ostatně tu nohu si může člověk zlomit jen při chůzi na pláž.  

pláž

Většina lidí kombinuje pohyb s klidem. Pro někoho je to vize léta u moře, nebo u vody všeobecně. Takže z hotelu jdou k moři, kde jsou celý den, pokud ovšem mají s sebou dostatek pití a potravin. Pokud ne, udělají si pauzu na oběd a pak pokračují v opalování nebo koupání. 

Nakonec je to jedno, jak kdo tráví dovolenou. Jde jen o to, aby se na tu doby vymanil z kolotoče všedních dní a skutečně si oddechl od práce. Ne všichni to umí. Znám spoustu lidí, kteří při dovolené omítli barák, opravili auta, pokosili dva hektary trávy a tak podobně. Oni odpočívali takovou prací. Zda byli či nebyli po dovolené odpočatí se neví. Asi ne, ale určitě byli spokojení. A to je ten hlavní účel.  

horolezectví

Na naši pohodu má totiž vliv spousta faktorů, a to co uklidní jednoho nemusí vyhovovat druhému. Takže je třeba si svou dovolenou naplánovat tak, aby byla skutečně pohodová a aby se člověk odreagoval. Dovolená s mobilem u ucha a komandováním spolupracovníků valný význam nemá. Ale je docela dobře možné, že i takto to někomu vyhovuje a takto odpočívá. Proti tomu nelze nic dělat.