Jaké výhody má bezdrátový teploměr do bazénu


Jedním z pomocníků, kteří nám usnadňují péči i koupání v bazénu, je bezesporu teploměr, který měří teplotu vody. Ten je vhodný jak pro vyhřívané, tak i obyčejné bazény, neboť si tak můžeme jedním pohledem ověřit, zda voda není příliš studená, nebo, u těch vyhřívaných, naopak příliš teplá.

Je tedy samozřejmé, že jich existuje hned několik druhů. Jedním z těch nejoblíbenějších je bezesporu bezdrátový teploměr do bazénu. Ten, jak již název napovídá, nemá žádné dráty, kterými by jej bylo možné uchytit, nebo kterými by byl spojen například s displejem u schůdků do bazénu. Proč je tedy tak oblíbený?

pro příjemné koupání je teplota vody důležitá

V první řadě je potřeba zmínit, že bezdrátovost neznamená, že jej není možné ukotvit. Jistě, existují i takové, které jednoduše dáte do vody a ony plavou na hladině, ty však nejsou ani zdaleka nejpřesnější. Těsně u hladiny je totiž teplota zdaleka nejvyšší, zvláště na přímém slunci. Výsledky měření tak rozhodně nebudou přesné.

Lepší je tedy zvolit typ, který lze přichytit na stěnu přísavkami. Můžete jej dát do takové hloubky, jaké chcete. Jen je potřeba si uvědomit, že můžete mít problém odečítat teplotu, zvláště předtím, než do bazénu vlezete. I proto jsou ty plovoucí typy, byť nepřesné, používány podstatně častěji.

skok do příliš studené vody může být nebezpečný

Ovšem i tak mají oproti těm drátovým své výhody. Tou hlavní je fakt, že se zde o něj nemůžete zachytit a buď přístroj rozbít, nebo se i sami zranit. A věřte, že vymotávat ve vodě nohu z drátu rozhodně není nic příjemného.

To platí zvláště u dětí, kde člověk musí být mnohem opatrnější. Ještě totiž neumí dost dobře odhadnout své možnosti, a to může mít leckdy velmi závažné následky. Proto je nutné, abychom při pořizování bazénového teploměru i toto zvážili. Asi všichni totiž budeme souhlasit, že se vyplatí obětovat přesnost měření za bezpečnost našich nejbližších.

Ať už si však vyberete jakýkoliv typ, jistě budete souhlasit, že se jedná o velmi užitečného pomocníka, a to nejen pro vás, ale i pro celou vaši rodinu.