Letní sezona si žádá osvěžení. Proč si pořídit zahradní bazén? A jaký?

Důvodů je mnoho. Jednak si jistě nedokážete představit lepší relaxaci než u vody. Navíc pokud budete mít bazén u domu, zabavit o vaše děti, ale i vás a vaše přátele. Není nic lepšího než mít v letních parných vedrech k dispozici alespoň malý bazén, abyste se mohli osvěžit.
lehátko a bazén
§  Od malých až po velké
Můžete si pořídit malý bazén jenom pro děti, případně na osvěžení pro vás. Můžete volit mezi zapuštěnými, polozapuštěnými i nadzemními. Můžete si zvolit nejrůznější velikosti. Nebudete litovat.
Chcete ušetřit? Pořiďte si fóliový
Pokud si nemůžete dovolit zrovna utrácet, přesto byste rádi měli na zahradě nějakou vodní plochu, vytvořte si bazén z polyetylenové folie. Ta je izolační, takže nepropouští vodu, je nejlevnější, a navíc s ní můžete vytvořit všelijaké zajímavé tvary. Dokonce se vám nabízejí i různé barvy. Ovšem stěny bazénu musíte vybetonovat, nebo je podepřít speciální pozinkovanou plochou. Pokud chcete, aby vám tento bazén déle vydržel, bude nutné investovat do kvalitní folie. Měli byste také pamatovat na to, že je důležité, aby folie nebyla zdraví škodlivá a závadná přírodnímu prostředí. Také by se v ní neměly množit bakterie.
bazén u domu
U Čechů vládnou laminátové bazény
Ty nejrozšířenější bazény jsou bazény ze sklolaminátu. Vydrží velice dlouhou dobu, jsou odolné a vydrží jak vysoká vedra, tak také mrazy. Můžete si vybrat z mnoha barevných provedení a samozřejmě tento materiál není zdraví závadný. Ovšem existují pouze omezené velikosti a tvary tohoto bazénu. Tyto bazény se vsazují do země jako jeden jednolitý celek, což může být trochu problém, když přijde na dopravu a vyhloubení dostatečně hluboké jámy. Což znamená, že na šířku má tento bazén stejně maximálně čtyři metry.
Pokud chcete bazén napořád, pořiďte si samonosný. Nejsou na něm nutné žádné další opravy nebo investice.