Maca peruánská – Léčivý prášek, který dodá energii a pomůže s neplodností i jinými problémy! 

Věříte bylinkám a přírodní medicíně? Pak by vašemu zájmu neměla uniknout maca peruánská. Ta pomáhá ženám, mužům a má hned několik pozitivních účinků.

Maca peruánská – Léčivý prášek, který dodá energii a pomůže s neplodností i jinými problémy!

Maca peruánská by se dala nazvat jako zázračná bylinka. Maca může mít mnoho odrůd a liší se pak barvou prášku, který se nejčastěji konzumuje v různých podobách právě pro své příznivé účinky na lidské zdraví. Maca je vhodná pro ženy v období menopauzy, skvěle působí proti neplodnosti a také se řadí mezi nejlepší přírodní afrodiziaka. Pomáhá mužům i ženám a také sportovcům. Účinky této byliny jsou všestranné. Co byste měli o ní vědět?

maca peruánská je zdravá

Na co je maca dobrá?

Maca obsahuje obrovské množství cenných látek, vitamínů a minerálů. Jde o významný zdroj aminokyselin, vitamínů i minerálů. Obsahuje také třísloviny, vlákninu, uhlovodany a další důležité látky pro lidský organismus. Díky tomu je skutečně silná a účinná na řadu problémů. Hodně napomáhá třeba ženám, které se potýkají s hormonální nerovnováhou, jde o bylinky výbornou při neplodnosti, ale můžeme ji řadit i mezi velmi účinné přírodní afrodiziaka. Posiluje celkový imunitní systém organismu a působí velmi dobře i na nervovou soustavu. Maca dobře působí i při duševních nepohodách, navrací vitalitu a energii. U sportovců se její užívání doporučuje také a to z toho důvodu, že maca výrazně podporuje růst svalové hmoty.

maca žlutá

Jak ji užívat?

Maca peruánská je nejen silná a účinná bylinka, je také odolná a tak se v ní všechny cenné látky drží poměrně dlouho. Nejvíce se užívá ve formě prášku, z něj se ale někdy vyrábí i přírodní pilulky. Prášek se však dá přidávat do jídel, do kaší či nápojů a koktejlů, skvělé je i to, že pokud prášek máte doma již delší dobu a to i několik let, nikdy neztratí svou účinnost. Maca peruánská prášek erectmax je nejznámější ve žluté barvě, ale jiné druhy macy mohou mít i barvu černou nebo červenou.

Maca peruánská by se měla konzumovat vždy po ránu, právě tehdy dodá tělu totiž potřebnou energii a všechny cenné látky, které obsahuje. Obvykle se užívá jedna lžička prášku denně. Prášek je možno vmíchat do nejrůznějších jídel nebo do mléčných výrobků dle chuti.