Moderní kuchyně – základ rodinné pohody

Pořizujeme si nové obydlí, či postupně rekonstruujeme stávající a najednou přijde řada i na kuchyni. Jak si tedy pořídit dokonalou kuchyni, ve které vařit i péct bude potěšením, která bude šperkem hospodyňky i okrasou bytu?
židle v kuchyni
Nejprve si musíme rozhodnout zcela základní věc, jakou je výška linky a skříněk, která nám bude vyhovovat, protože pro každého kuchaře je s ohledem na jeho tělesné proporce, především výšku vhodná jiná výška těchto záležitostí. Také je velmi podstatnou věcí, zda zde bude vařit pouze zdravý jedinec, či také jedinec na invalidním vozíku. Tak nyní již známe základní požadavek na kuchyň. Je nutné také vycházet z velikosti prostor určených pro kuchyň.
Dále si předem rozmyslíme, zda budeme chtít spotřebiče vestavěné, či samostatné. Samozřejmě je pro údržbu a účelnost kuchyně, i její vzhled vhodnější volbou, vybrat si spotřebiče vestavěné. Nezapomínejme také na důležitou věc každé kuchyně, kterou je přístup k napojení vody, odpadů i elektrickým zásuvkám. Moderní kuchyně dnes obsahuje mnoho elektrických spotřebičů a ty potřebujeme mít kam zapojit. Mezi běžné základy patří sporák, lednička, mrazák, myčka nádobí, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, různé šlehače a mixéry, kuchyňská váha, domácí pekárna a další. Všechny tyto spotřebiče v moderní kuchyni nesmí chybět.
Následně vybereme barvu a styl linky, otvírací úchyty, odpadkový koš, vzhled a funkčnost vodovodní baterie, množství skříněk a šuplíků, aby v kuchyni byl dostatek úložného prostoru.
Nesmíme zapomenout také na osvětlení, které má velice důležitou roli pro práci v kuchyni i celkový vzhled kuchyně. V moderních prostorech jsou samozřejmostí zabudovaná světla nejen na stropě ale také přímo ve skříňkách linky.
rozdělená kuchyň
Zkrátka, vyžaduje dostatek plánování a organizování prostoru účelně a funkčně, snadno udržovatelné povrchy, dostatek prostoru i pomocníků pro práci, příjemný a hodící se vzhled k našemu stylu a barvě v bydlení i určitou lehkou nadčasovost a možnost přidat další nové kuchyňské zařízení a vybavení bez poškození linky.