S vozem z půjčovny dodávek Praha na běžky do Jizerských hor


Půjčovny dodávek prosperují díky vysokému zájmu klientů. Ti vozidla využívají hlavně pro převážení různého nákladu (nákupy domácích spotřebičů, nábytku, koberců, stěhování, vyklízení prostor atp.). Dalším důvodem zájmu je jízda na dovolenou, většinou v podobě společných akcí přátel či spřátelených rodin s dětmi.

Není však striktním pravidlem vyjet s vozidlem jen v létě, kdy jasná slunečná obloha láká k výletům do přírody, ale totéž lze realizovat i v zimě. V současné době se ovšem potýkáme s koronavirem a dopady epidemie a vládních nařízení mají neblahý vliv na lyžařské sporty. Právě proto, že sjezdové lyžování má v České republice mnohaletou tradici a patří dokonce k národním sportům.

Jizerské hory

Dočista bychom však zapomněli na běžky a ty bychom vám rádi předhodili jako pomyslnou „návnadu“ trávení volných dnů v zimním období. Koronavirus totiž běžecké lyžování neomezuje, ba právě naopak. Nikdo vám nemůže zakázat zacvaknout boty do vázání a vydat se bílou stopou do lesů, do horských terénů a zasněžených luk. Takových vhodných oblastí je u nás celá řada a stačí jen malá vrstva přírodního sněhu.

Jizerky na běžkách

Jizerské hory pro běžkaře – v každém pohoří, ať už na Šumavě, v Beskydech nebo v Bílých Karpatech bývají upravené stopy, nebo lze prošlápnout vlastní, my bychom vám rádi představili Jizerské hory. S pronajatou dodávkou pro 7 osob z půjčovny dodávek Praha Pujcovna-praha9.cz se tam můžete vydat na prodloužený víkend nebo na celý týden, ubytování poskytuje mnoho soukromých rodinných penzionů ve Smržovce, v Tanvaldu, v Kořenově, v Desné, v Polubném, v Albrechticích a samozřejmě v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Běžkařských tras je tu několik stovek kilometrů, nejzajímavější vedou kolem přehrady Souš, k osadě Jizerka, k Mýtinám nad Harrachovem a v okolí Mariánské hory s výhledem na Tanvaldský špičák. A strefíte-li se do slunečného počasí s tlakovou výší, pak to může být nezapomenutelný zážitek do konce života.