Spousta nehod je způsobena hlavně nepříznivými světelnými podmínkami

Správně se vždycky říká, že světla na autě nejsou jenom proto, abyste viděli VY, ale hlavně, abyste byli viděni. A to je to nejdůležitější. Pokud ale často jezdíte, dejme tomu, na venkově někde na Valašsku, tak si můžete všimnout, že někteří řidiči světla moc neřeší. Klidně si to „šlehají“ šedesát na úzké cestě uprostřed hustého lesa, kde se opravdu vejde na vozovku jenom jedno auto, a vůbec jim nevadí, že jim může cokoliv vletět do protisměru nebo klidně i něco přes cestu.
auto po děšti.jpg
Neustále se spoléhají na to, že „však jde ještě vidět“ nebo „ještě není taková tma“. Ale to vůbec není pravda. Pokud jste aktivní řidiči, tak víte, že stačí, jenom aby pršelo, a už máte problém spatřit auto, které se skovává za větve stromů apod. Natož pak, když máte ještě puštěnou hudbu a klimatizaci, to si potom třeba ani nemusíte uvědomit, že jede vlak. A pokud není auto správně osvětleno, taky si nemůže být jisto, že to do něj někdo nenapálí zepředu nebo při předjíždění! TO je extrémně nebezpečné, zvláště pro všechny, kteří si vychutnávají rychlou jízdu.
dopravní nehoda aut.png

Někdy ani světla nejsou dobrá

Někteří například úplně opomíjí jakoukoliv kvalitu, co se týče opravdu kvalitních žárovek do auta. A to, že „něco svítí“ nemusí znamenat, že to svítí dostatečně. Vy to sice můžete z jednoho metru pozorovat a říkat si, že „docela dobrý“, ale auta, která jedou do protisměru, si to říci už nemusí. Natož pokud pojedou stejně rychle. Hlavně v hustých lesích je naprosto kritická pořádná světelná výbava automobilu, neboť tam skutečně rozhoduje několik sekund před kolizí.
zrcátko auta.jpg

Proto je důležité vsadit na kvalitu a dobrý výkon

Kdokoliv, kdo chce, aby splňoval základní požadavky pro opravdu bezpečný provoz na silnicích, ale hlavně chce být v bezpečí spolu s jakýmkoliv pasažérem, který jede na vedlejším sedadle, měl by si pořídit k tomu pořádná světla. Šetřit na takové záležitosti se opravdu nevyplatí, proto si pořiďte pouze opravdovou kvalitu.