Krasobruslení jako jeden z nejtěžších sportů!

Není snadné uvěřit, pokud jste kdy třeba viděli bruslit například Tomáše Vernera, že krasobruslení je obtížný sport. Tak ladně, lehce a elegantně si bruslil, sem tam něco skočil a v době jeho nejvyšší formy zvítězil i na mistrovství Evropy v krasobruslení. Co všechno však musí takový krasobruslař trénovat a kolik hodin denně, aby vůbec krasobruslení bylo krásné a snadno vypadající?
mladá krasobruslařka

Suchá příprava krasobruslařů

Aby takový krasobruslař předváděl všechny požadované prvky, vždy musí cvičit tak zvaně na suchu, k tomu, aby byl dostatečně fyzicky připraven na led. Co všechno trénují a jaké sporty využívají proto, aby byli bruslaři opravdu dobří?
•    Balet
Každý dobrý krasobruslař musí pro své dokonalé a elegantní umění navštěvovat hodiny baletu. Nelze dělat ladné pohyby a správně se hýbat, pokud nemáte základy klasického baletu. Nehledě na to, že bez opravdu pružných svalů a dobrých rozsahu nezatočíte řádné piruety, které budou mít správné a hodnotné pozice. U dívek na rozsahu obzvlášť záleží. Jejich arabesky ve velkých rozsazích jsou hodnocenými prvky v mnoha věkových kategoriích.
švihadlo na koberci
•    Tanec
Chcete-li provádět opravdu krásné a s hudbou sladěné jízdy, je třeba, abyste byli i tanečně schopní a měli cit pro hudbu, rytmus a pohyb právě v rytmech doprovodné muziky.
•    Gymnastika
Těžko si představíte krasobruslaře, který neumí kotrmelec, stojku či provaz. Není možné být koordinačně schopný na ledě a na suchu neumět přejít po kladině, skočit přes kozu či válet sudy. Tak to prostě je.
•    Lehká atletika
Znáte nějakého krasobruslaře, který by neuměl běhat, neznal atletickou abecedu, neskákal vcelku dobře do výšky a dálky? Dejte nám jméno, ověříme to!
•    Švihadlo
Neznáme snad jediného vynikajícího bruslaře, který by nebyl ve švihadle skoro tak dobrý, jako jsou boxeři. Bez rychlých nohou a rukou by prostě krasobruslení do čtverných skoků nešlo.
•    Posilovna
Šikmé břišní svalstvo, silné ruce, silné zádové svaly a velmi silné hýžďové svaly společně se stehny a lýtky! To je samozřejmě doménou bruslařů.
•    Kolo
Pokud vám nějaký krasobruslař řekne, že netrénuje fyzičku díky běhu a kolu, určitě není vynikajícím bruslařem nebo si z vás utahuje.
ležící krasobruslařka
Ještě si myslíte, že příprava bruslařů je snadná, a že jen vlezou na led a kloužou se?