Zhubněte sportováním

Je jasné, že obezita patří mezi jedny z nejzávažnější medicínských problémů poslední doby. Ještě relativně donedávna se jednalo pouze o okrajový problém, avšak s tím, jak stále více lidí odstupuje od těžké manuální práce a dělá hlavně na počítači, mají Češi stále méně a méně adekvátního pohybu, což společně s nepříliš dobrým stravováním vede nejen k nadváze, ale nakonec i k obezitě. Proto je nezbytné se začít nejen správně stravovat, což znamená mimo jiné vynechat konzumaci velkého množství cukrů a tuků, ale zároveň se začít adekvátně hýbat.

Pes na trampolíně

Co si představit pod pojmem „adekvátní pohyb“? Jedná se víceméně o sportování, při které se dá ještě relativně plynule dýchat. Nejde tedy o posilování za pomocí těžkých břemen, ale spíše o kondiční trénink na kole, případně inline bruslích. K tomuto účelu se dá ale docela úspěšně využít třeba i zahradní či domácí trampolína Goodjump.

Efektivní způsob

I když se to na první dobrou nemusí tak jevit, trampolína je skutečně velice efektivní nástroj na odtučňování. Člověk se na ní, když chce, docela dost zapotí. Nicméně nejen to. Zároveň si tak posílí kondici, zlepší duševní zdraví a rovněž posílí i svalstvo. Skákáním je možné si během pár týdnů solidně vypracovat nejen dolní končetiny, ale zároveň i hýždě a v neposlední řadě také střed těla. Jedná se tedy o komplexní cvičení, které má obrovské množství benefitů. Je však potřeba si zvolit adekvátní nástroj, jinak to zas taková sláva nebude.

Pružiny

Zásadní je vybrat si mezi venkovní a interiérovou verzí. Kdo má doma dvorek nebo alespoň malou zahrádku, měl by sáhnout po venkovní verzi, jelikož na čerstvém vzduchu se lépe sportuje. Navíc jsou venkovní modely opatřeny i ochranou ve formě obvodové sítě a pružinových krytů. Interiérové verze jsou na druhou stranu daleko menší, a tím i skladnější. Je možné je díky tomu používat víceméně kdekoliv.